Finansowanie instalacji fotowoltaicznej

Pomożemy Ci uzyskać finansowanie na inwestycję w panele fotowoltaiczne i pompy ciepła

Skontaktuj się z nami!

jesteś zainteresowany pozyskiwaniem prądu ze Słońca lub ciepła z powietrza? Zadzwoń lub wyślij wiadomość, a odpowiemy tak prędko, jak to możliwe.

pompy ciepla

Finansowanie ESCO

ESCO to jeden z najlepszych sposobów finansowania energooszczędnych instalacji. Nie obciąża budżetu, nie zwiększa długu ani zobowiązań, buduje trwałe oszczędności. Z Pagra rozwiązanie to jest stabilne, pewne biznesowo oraz dobrze ugruntowane prawnie.

ESCO jako forma finansowania oznacza, że zapłata za np. instalację fotowoltaiczną następuje dopiero wtedy, gdy instalacja ta wypracuje dla Państwa finansowe korzyści. Pagra ESCO nie pobiera opłat z wykonanie instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła. Angażujemy w tym celu własne środki, a poniesione przez nas koszty rozliczamy w formie comiesięcznego zwrotu z oszczędności, jakie ta instalacja przyniesie Państwa firmie.

Dla przedsiębiorców ESCO to szansa na bezpłatny CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu) firmy. Bez ponoszenia kosztów przedsiębiorstwo przestawia się na ekologiczną energię, rozliczając zakup i montaż instalacji wyłącznie z różnicy między wcześniejszymi rachunkami za prąd i ciepło, a niższymi rachunkami po jej wdrożeniu.

Dla jednostek samorządowych ESCO to efektywna formuła partnerstwa publiczno-prywatnego. Umożliwia ona jednostce samorządowej wprowadzenie ekologicznych rozwiązań oraz pozyskanie taniego prądu bez obciążania bieżącego budżetu; wyłącznie w oparciu o podział przyszłych oszczędności.

Finansowanie ESCO z Pagra to same korzyści:
– darmowy CSR, czyli bezpłatny sposób zmiany źródeł energii na ekologiczne,
– brak biznesowego ryzyka – finansowanie kosztów instalacji przez Pagra,
– zwrot kosztów poniesionych przez Pagra wyłącznie z przyszłych oszczędności,
– fotowoltaika lub pompa ciepła przejęta przez przedsiębiorstwo lub jednostkę samorządową w momencie, gdy wygenerowane przez nią oszczędności spłacą inwestycję,
– możliwość wykonania nie tylko nowych instalacji, ale też modernizacji już istniejących.

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń lub napisz do nas, a my pomożemy sfinansować zakup twojej pompy ciepła lub instalacji fotowoltaicznej.