Fotowoltaika
dla Firm

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców.

Skontaktuj się z nami!

jesteś zainteresowany pozyskiwaniem prądu ze Słońca lub ciepła z powietrza? Zadzwoń lub wyślij wiadomość, a odpowiemy tak prędko, jak to możliwe.

 

Fotowoltaika pozwala uniezależnić się od podwyżek prądu ustalanych przez zakład energetyczny.
Prawidłowo wykonana instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd ze Słońca i zasila nim przedsiębiorstwo przez cały rok.

Takie rozwiązanie jest ekologiczne, co w dobie wysokiego stężenia smogu ma kolosalne znaczenie, ponieważ dbanie o środowisko cechuje przedsiębiorstwa społecznie odpowiedzialne. Coraz więcej firm decyduje się na instalację fotowoltaiczną po to, aby być proekologicznymi.

Przedsiębiorcy mogą wykorzystać prąd ze Słońca na 2 sposoby:
Stając się prosumentem, jeśli wielkość instalacji nie przekracza 50 kWp i wykorzystując energię elektryczną w pierwszej kolejności na własne potrzeby. Natomiast nadwyżki mogą „magazynować” w sieci publicznej, aby w późniejszym czasie odebrać i wykorzystać je na potrzeby firmy.

W przypadku instalacji powyżej 50 kWp, wyprodukowana energia może służyć do zasilania sieci elektrycznej w firmie. Przedsiębiorca może sprzedać wygenerowane nadwyżki do zakładu energetycznego. W takim przypadku należy dokładnie przeanalizować zużycie energii elektrycznej, aby dobrać odpowiednią instalację do bieżących potrzeb zakładu.

W jednym i drugim przypadku inwestycja w fotowoltaikę to rozwiązanie, które może szybko się zwrócić i zacząć generować dochody

Dla przedsiębiorców każdorazowo przedstawiamy analizę ekonomiczną przedsięwzięcia.
Panele fotowoltaiczne zostają zamontowane na dachu lub gruncie. Miejsce montażu ustalane jest po przeprowadzeniu wizji lokalnej przez naszego specjalistę. Kolejnym krokiem jest ustalenie zapotrzebowania przedsiębiorstwa na prąd. Do tego celu służy bilans rocznych rachunków oraz analiza zużycia energii elektrycznej w przedsiębiorstwie. Odpowiednio dobrana moc zestawu, pozwala generować oszczędności oraz zapewnia optymalne zasilanie urządzeń w firmie.

Z

Fotowoltaika
dla domu

Fotowoltaika to rozwiązanie, które pozwala osiągnąć niezależność energetyczną właścicielom gospodarstw domowych

Z

Fotowoltaika
dla rolnictwa

Energia elektryczna jest jedny z największych kosztów prowadzenia działalności gospodarstwa rolnego dzięki dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie znacznie obnizyć koszt energi elektrycznej 
Z

Pompy ciepła

Pompy ciepła wraz z dobrze dobraną instalacją fotowoltaiczną to darmowe źródło ciepła i chłodu dla Twojego domu lub przedsiębiorstwa