Fotowoltaika
dla rolnictwa

Energia elektryczna jest jedny z największych kosztów prowadzenia działalności gospodarstwa rolnego dzięki dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej jesteśmy w stanie znacznie obnizyć koszt energi elektrycznej

Skontaktuj się z nami!

Jesteś zainteresowany pozyskiwaniem prądu ze Słońca lub ciepła z powietrza? Zadzwoń lub wyślij wiadomość, a odpowiemy tak prędko, jak to możliwe.

pompy ciepla

Fotowoltaika dla rolnictwa

Dofinansowania, ulgi i oszczędności. Fotowoltaika dla rolnictwa to inwestycja, która szybko się zwraca, na wiele lat obniża koszty prowadzenia gospodarstw rolnych i zabezpiecza przez wzrostami cen prądu.

Zapotrzebowanie gospodarstwa rolnego na prąd jest o wiele większe, niż zwykłych domów mieszkalnych i stanowi nawet 20% wszystkich kosztów gospodarstwa. „Mój Prąd”, „Czyste Powietrze”, „Agroenergia”, odliczenie 25% inwestycji od podatku rolnego – w przypadku rolnictwa, suma pozyskanych dofinansowań na instalację fotowoltaiczną, zarówno przy zakupie, jak i w postaci ulg sprawia, że zwraca się ona w kilka lat produkując dla nas darmowy prąd przez kolejnych lat kilkadziesiąt.

Fotowoltaika dla rolnictwa – ulgi i dofinansowania:
– nawet 20 500 zł dofinansowania z programu „Mój Prąd 4.0” dla instalacji o mocy od 2 kW do 10 kW,
– nawet 30 000 zł dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”,
– do 15 000 zł dofinansowania z programu „Agroenergia” dla instalacji od 10 kW do 30 kW,
– do 25 000 zł dofinansowania z programu „Agroenergia” dla instalacji od 30 kW do 50 kW,
– niższe podatki, np.: 25% odliczenia kosztów zakupu fotowoltaiki od podatku rolnego,
– Stop Smog, programy regionalne, ulga termomodernizacyjna i inne dotacje dla osób inwestujących w powiązane z fotowoltaiką rozwiązania, np. pompy ciepła.

Instalacja fotwoltaiczna pozwala samodzielnie wyprodukować prąd na potrzeby hodowli trzody chlewnej, uprawy roślin czy zasilania urządzeń gospodarstwa rolnego. Jednocześnie, gospodarstwa rolne posiadają idealne warunki do instalowania paneli słonecznych na dachach domów czy obiektów gospodarczych, dzięki czemu mogą łatwo uciec od rosnących cen prądu, które według ostrożnych szacunków do 2030 roku wzrosną o około 50%, a według szacunków pesymistycznych – nawet o 80%. Własna instalacja fotowoltaiczna pozwoli Państwa gospodarstwu uniknąć tych podwyżek.

Fotowoltaika dla rolnictwa – oferta Pagra:
– 25 lat gwarancji na zaplanowany uzysk mocy,
– sprawdzona wiedza na temat sprzętu, dostawców i podzespołów,
– wizyta lokalna i dostosowanie instalacji fotowoltaicznej do gospodarstwa rolnego = maksymalne wykorzystanie energii słońca,
– montaż paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie,
– najlepsze brygady instalacyjne – pewność solidnie wykonanej instalacji.

Skontaktuj się z nami!

Zadzwoń lub napisz do nas, a my bezpłatnie policzymy, jakie rozwiązania fotowoltaiki będą najlepsze dla twojego gospodarstwa rolnego.

Z

Fotowoltaika
dla domu

Fotowoltaika to rozwiązanie, które pozwala osiągnąć niezależność energetyczną właścicielom gospodarstw domowych

Z

Fotowoltaika
dla firm

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. Poza tym, że pozwala uniezależnić się od podwyżek prądu ustalanych przez zakład energetyczny

Z

Pompy ciepła

Pompy ciepła wraz z dobrze dobraną instalacją fotowoltaiczną to darmowe źródło ciepła i chłodu dla Twojego domu lub przedsiębiorstwa