Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

Mój Prąd 6.0? Tak, ale…

sty 8, 2024 | Blog

Z jednej strony NFOŚiGW deklaruje kontynuację programu dopłat do instalacji fotowoltaicznych. Z drugiej…

 

…Z drugiej strony: szczegółów i terminów na razie brak. Ostatnia, piąta edycja programu zakończyła się 31.12.2023 roku – tylko do tego dnia można było zawierać umowy i wydatkować środki z programu Mój Prąd. Kilka dni później mamy już styczeń 2024, program więc nie obowiązuje. Czy i kiedy będzie uruchomiona jego kolejna, szósta już edycja?

Rzeczniczka prasowa NFOŚiGW Ewelina Steczkowska informuje krótko:

„planowana jest kontynuacja Programu Priorytetowego „Mój Prąd” w kolejnych latach.”

To dobra informacja, ale… to by było na razie tyle. Wiadomo, że aktualnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowuje fundusze, które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie mógł wykorzystać na kontynuację programu.

Jak podaje portal Gramwzielone MKiŚ uruchomiło procedury prowadzące do uzyskania unijnego dofinansowania na programy dotyczące energetyki odnawialnej, które mają być przeznaczone na budowę lub modernizację instalacji OZE w budynkach mieszkalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Ewelina Steczkowska podkreśla, że dopiero po uzyskaniu środków z Unii będzie możliwe ogłaszanie kolejnego naborów dla odbiorców końcowych w ramach 6 edycji programu Mój Prąd.

Pozostaje cierpliwie obserwować stronę mojprad.gov.pl i czekać na konkrety.

Fot.: Pixabay

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *