Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

2,7 mln zł na OZE dla gminy Nowe Skalmierzyce

mar 14, 2023 | Blog

To nasz kolejny kontrakt OZE realizowany dla lokalnego samorządu. Właśnie podpisaliśmy umowę z gminą Nowe Skalmierzyce na realizację 8 instalacji PV o łącznej mocy 446 kWp oraz montaż pompy ciepła o mocy 120 kW.

PAGRA Sp. z o.o. podpisała dziś umowę z gminą Nowe Skalmierzyce na realizację instalacji OZE o wartości 2,7 mln zł netto. Projekt obejmuje 8 instalacji PV o łącznej mocy 446 kWp oraz montaż wysokotemperaturowej pompy ciepła o mocy 120 kW. Od początku roku PAGRA podpisała umowy o wartości 12,1 mln, a plan na 2023 r. zakłada podpisanie umów o wartości około 35-40 mln.

Poprzedni rok poświęciliśmy na zbudowanie wykwalifikowanego zespołu oraz zapewnienie mu odpowiednich narzędzi, umożliwiających realizację długoterminowego celu jakim jest osiągnięcie przychodów na poziomie 75-80 mln zł w 2025 roku. Jesteśmy przekonani, że obecnie posiadamy niezbędne kompetencje i zasoby, które pozwolą nam osiągnąć skokowy wzrost przychodów w tym roku. Już teraz, na początku 2023 roku podpisaliśmy umowy o wartości przekraczającej 12 mln zł, co oznacza wzrost o około 130% w stosunku do przychodów jakie osiągnęliśmy w całym poprzednim roku. – zaznacza Kornel Dybul, prezes PAGRA Sp. z o.o. 

PAGRA należy do czołowych, krajowych firm fotowoltaicznych specjalizujących się w projektach dla przedsiębiorstw i samorządów. Spółka dynamicznie się rozwija, rosnąc kwartalnie o kilkadziesiąt procent. W 2022 roku firma planuje osiągnąć ponad 51% wzrostu przychodów. PAGRA planuje wykonanie do 2023 roku instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 19,7 MW. Jednocześnie spółka rozwija również wielkoskalowe projekty fotowoltaiczne, planując do końca 2025 roku zbudować własny portfel kilkuset MW projektów farm fotowoltaicznych.

Wraz z koniecznością transformacji energetycznej i kryzysem energetycznym zmieniają się przepisy prawne, które mają zachęcać konsumentów do inwestycji w farmy fotowoltaiczne. Doskonałym tego przykładem są Specjalne Strefy Ekonomiczne, które w ostatnim czasie zostają w ten sposób zachęcane do inwestycji w farmy fotowoltaiczne w celu zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach potencjalnych inwestorów. Powyższe czynniki napędzają rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce, który pamiętajmy; należy do jednych z najwyższych w Europie.  – zaznacza Kornel Dybul, prezes PAGRA Sp. z o.o. 

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *