Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

Dofinansowanie Mój Prąd 3.0 już zatwierdzone

lip 9, 2021 | Blog

Dobra wiadomość dla osób, które czekały na zatwierdzenie nowego programu dofinansowań dla instalacji fotowoltaicznych – Mój Prąd 3.0. Nabór wniosków ruszył od 1 lipca 2021 r. Ile wynosi kwota dofinansowania i jak złożyć wniosek?

Kto może skorzystać z dofinansowania Mój Prąd 3.0?

Celem programu Mój Prąd 3.0 jest zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych, w celu ograniczenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. O dofinansowanie mogą ubiegać się właściciele prywatnych nieruchomości (np. gospodarstw domowych) już istniejących, którzy chcą zostać prosumentami. Moc instalacji musi mieścić się w przedziale od 2 kW do 10 kW. Dofinansowaniem nie są objęte już istniejące instalacje fotowoltaiczne. Natomiast wniosek mogą złożyć posiadacze mikroinstalacji, które powstały po 01.02.2020 r. Przyznana kwota jest wolna od podatku, dlatego po zatwierdzeniu wniosku, zostanie przelana na konto beneficjenta w pełnej wysokości. Po otrzymaniu dofinansowania, beneficjent musi umieścić tabliczkę informacyjną w miejscu widocznym z logotypami oraz treścią: „Inwestycja proekologiczna wsparta w Programie Mój Prąd”.

Ile wynosi kwota dofinansowania i jak złożyć wniosek?

W trzeciej edycji Mój Prąd, kwota dofinansowania wyniesie 3 000 zł – nie więcej niż 50%. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków rozpoczął się już 1 lipca 2021 r. NFOŚiGW zaznacza, że wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Natomiast wnioski w formie papierowej, zostaną odrzucone. Procedura może trwać ok. 6 – 7 miesięcy.

Jakie dokumenty trzeba załączyć do wniosku Mój Prąd 3.0?

Dokumenty wymagane do uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd 3.0:

  • kopia faktury / faktur za dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • dowód zapłaty w formie potwierdzenia przelewu lub oświadczenia o dokonanej wpłacie,
  • kopię faktury za dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej
  • Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej z datą przyłączenia instalacji PV do sieci i numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano,
  • pełnomocnictwo – w przypadku, gdy wniosek składa pełnomocnik w imieniu osoby fizycznej, która ubiega się o dofinansowanie.

W celu złożenia wniosku i przesłania dokumentów, należy założyć konto beneficjenta na stronie  https://gwd.nfosigw.gov.pl. Po zalogowaniu, postępując zgodnie z instrukcją można przesłać wymagane dokumenty oraz wypełniony wniosek elektroniczny. Przesłanego wniosku, nie można go edytować. O ewentualnych nieprawidłowościach beneficjent otrzyma powiadomienie. Nabór wniosków trwa do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania środków na ten cel.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *