Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

Fotowoltaika – dlaczego warto z niej korzystać?

wrz 24, 2020 | Blog

Fotowoltaika – dlaczego warto z niej korzystać? Weźmy pod uwagę fakt, że instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej popularne ze względu na to, że są ekologiczną metodą pozyskiwania darmowego prądu ze Słońca. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele korzyści, z których nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę. Dlaczego warto posiadać instalację fotowoltaiczną w swoim domu?

Fotowoltaika minimalizuje opłaty za prąd

Instalacja fotowoltaiczna przetwarza darmową energię słoneczną w prąd zmienny, płynący w domowych instalacjach. Rozwiązanie to pozwala zminimalizować opłaty za energię elektryczną oraz uniezależnić się od cen ustalanych przez zakład energetyczny. Jednorazowa inwestycja w fotowoltaikę może wydawać się wysoka, ale w ciągu kilku lat zaczyna się zwracać. W szczególności można dojść do takich wniosków, biorąc pod uwagę prognozy podwyżek prądu na najbliższe lata. Wyraźny efekt można zauważyć już w pierwszym miesiącu korzystania z domowej elektrowni słonecznej. Moc zestawu fotowoltaicznego dobierana jest adekwatnie do zapotrzebowania na prąd danego gospodarstwa domowego. W tym celu sporządzany jest roczny bilans rachunków za prąd.

Fotowoltaika jako bezobsługowe rozwiązanie

Prawidłowo zamontowana instalacja fotowoltaiczna praktycznie jest bezobsługowa. Użytkownik po podłączeniu przez fachowców, nie musi ingerować w jej działanie, ponieważ energia elektryczna jest produkowana i przesyłana do domowej sieci automatycznie. Panele fotowoltaiczne są objęte gwarancją na okres 25 lat – na nominalną moc wyjściową na poziomie 80%. To świadczy o ich wysokiej trwałości. Natomiast po zakończeniu eksploatacji, można je poddać recyklingowi, co wspiera ekologię. Moduły produkując prąd, nie emitują hałasu, ani żadnych szkodliwych związków dla środowiska i ludzi.

Fotowoltaika pobiera energię z niewyczerpanego źródła

Panele fotowoltaiczne produkują prąd z niewyczerpalnej energii słonecznej. Dlatego przed zamontowaniem, nasz ekspert dokonuje wizji lokalnej, w celu wybrania najmocniej nasłonecznionego miejsca. Dzięki temu, instalacja osiąga maksymalną wydajność. W przypadku braku możliwości montażu na dachu, panele zostają umieszczone na gruncie. Odpowiedni kąt pochylenia względem promieni słonecznych sprawia, że instalacja fotowoltaiczna produkuje prąd nawet w pochmurne dni – pomimo że jej wydajność jest niższa, ale nigdy nie spada do zera.

Fotowoltaika to ekonomiczne i zarazem ekologiczne rozwiązanie, które pozwala przekształcać promienie słoneczne w prąd. Obecnie istnieje możliwość skorzystania z programu Mój Prąd, przeznaczonego dla właścicieli domów jednorodzinnych. To sprawia, że inwestycja w instalację staje się jeszcze bardziej opłacalna.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *