Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

Fotowoltaika w 750 sklepach DINO

lip 27, 2023 | Blog, newsy

Znana sieć supermarketów pochwaliła się tym, że fotowoltaika niebawem zagości na dachach kolejnych 250 marketów.

Dino Polska inwestuje w niezależność energetyczną i własne instalacje fotowoltaiczne – na chwilę obecną zasilanych w ten sposób jest 500 sklepów sieci. Aktualnie właściciel supermarketów poinformował, że podpisał kolejną umowę w ramach której instalacje fotowoltaiczne zostaną zainstalowane na dachach kolejnych 250 sklepów sieci.

Dino Polska należy do najszybciej rozwijających się sieci średniej wielkości supermarketów spożywczych w Polsce – zarówno pod względem liczby sklepów, jak i przychodów ze sprzedaży, zapewne możemy się więc spodziewać kolejnych, podobnych inwestycji Dino Polska w OZE, zwłaszcza, że już w roku 2021 sieć informowała, że własne źródła fotowoltaiczne o mocy 3 MW zainstalowała również w trzech centrach dystrybucyjnych:

– Znacząco ograniczą one zapotrzebowanie na energię elektryczną pochodzącą z konwencjonalnych źródeł i zredukują ilość szkodliwych substancji trafiających do atmosfery o około 2,2 tys. ton ekwiwalentu CO2 rocznie – podano w komunikacie spółki. 

W tym samym czasie Dino Polska szacował, że moc fotowoltaiki zainstalowanej na 400 sklepach sieci wyniosła 16 MW i zmniejszyła emisję dwutlenku węgla o ok. 12 tys. ton rocznie. Łatwo policzyć, że po ukończeniu obecnej inwestycji liczby te będą prawie dwukrotnie wyższe. Brawo!

Fot.: materiały prasowe Dino Polska

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *