Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

PAGRA i Galileo łączą siły, aby pomóc firmom zmniejszyć wydatki na prąd

sie 25, 2022 | Blog

PAGRA, dynamicznie rozwijająca się spółka aktywna na rynku instalacji fotowoltaicznych dla biznesu, podpisała umowę z Galileo, europejską platformą deweloperską i inwestycyjną. Galileo obejmie 35% udziałów w spółce oraz sfinansuje dalszy rozwój. To pierwsza inwestycja Galileo w tym segmencie w Polsce, zrealizowana jako część ogólnoeuropejskiej strategii rozwoju.

W wyniku trwającego kryzysu energetycznego wiele firm w Polsce w ciągu ostatniego roku dotkliwie odczuło rosnące rachunki za energię. Ceny energii elektrycznej, które poruszały się przez lata w przedziale od 200 do 300 zł/MWh, przekroczyły ostatnio znacząco poziom 1000 zł/MWh. Aby zmniejszyć rosnące koszty energii, coraz więcej firm rozważa montaż własnej instalacji fotowoltaicznej dachowej lub naziemnej. Alternatywnie, klienci biznesowi mogą zaoszczędzić zawierając wieloletnią umowę na dostawę energii elektrycznej w oparciu o instalację sfinansowaną przez firmę dostarczającą i montującą panele. To rozwiązanie znane jest jako formuła finansowania przez „Energy Service Company” czyli ESCO.

PAGRA, która od 2020 roku oferowała instalacje fotowoltaiczne dachowe i naziemne w południowo-zachodniej i centralnej Polsce, obecnie rozszerza swoją działalność o pełen zakres usług w całej Polsce. Spółka rozpoczęła również działalność w formule ESCO, widząc duże zainteresowanie ze strony klientów biznesowych i z sektora publicznego. PAGRA liczy dziś 20 pracowników, a do tej pory wykonała blisko 200 instalacji fotowoltaicznych. Spółka szybko się rozwija i w najbliższym czasie planuje zainstalować kolejne kilkadziesiąt instalacji o mocy 10 megawatów.

Dynamicznie się rozwijamy i dążymy do uzyskania pozycji lidera usług fotowoltaicznych dla biznesu. Stawiamy na jakość i nowatorstwo rozwiązań. Podpisanie umowy z Galileo jest znaczącym krokiem naprzód, który pomaga nam zdobyć dalsze uznanie i zaufanie rynku. Wsparcie finansowe i branżowe know-how Galileo pozwoli nam realizować jeszcze większe projekty oraz zapewnić finansowanie instalacji fotowoltaicznych dla klientów biznesowych, którzy w ostatnim czasie zostali dotknięci znaczącymi podwyżkami cen energii. Takie finansowanie w formule ESCO pozwoli firmom zrealizować znaczące oszczędności w kosztach działalności bez zaangażowania własnych środków finansowych. Widzimy coraz większe zainteresowanie taką ofertą ze strony firm, ale także przedsiębiorstw użyteczności publicznej – zaznacza Kornel Dybul, prezes PAGRA Sp. z o.o.

„PAGRA to przedsiębiorcza i szybko rozwijająca się firma stojąca na czele transformacji energetycznej w Polsce. Opracowuje bardzo efektywne rozwiązania dla klientów biznesowych w Polsce cierpiących na wysokie ceny energii, dużą ich zmienność oraz zagrożenie stabilności dostaw prądu. Galileo będzie wspierać spółkę PAGRA w rozszerzeniu działalności na całą Polskę, a także wzbogaci kompetencje techniczne i energetyczne, które są niezbędne, aby wspomóc klientów biznesowych w przejściu na odnawialne źródła energii. Mamy długoterminową perspektywę na rynku, współpracujemy z kompetentnymi partnerami w oparciu o sprawdzone modele biznesowe. Rozwijamy zdywersyfikowane portfolio projektów OZE, które obecnie liczy ponad 5 GW w całej Europie. Polska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem z silnym sektorem przemysłowym i usługowym oraz bogatym zasobem talentów, stąd nasza decyzja o wspieraniu takich przedsiębiorców jak PAGRA i ich zespół – komentuje Ingmar Wilhelm, prezes Galileo.

Galileo obejmie 35% udziałów w PAGRA, a zawarta umowa inwestycyjna przewiduje możliwość zwiększenia zaangażowania po 24 miesiącach.

O spółce PAGRA:

Utworzona przez dwóch założycieli – Kornela Dybula i Krzysztofa Fabisza, PAGRA sp. z o.o. to wschodzący lider projektów ESCO oraz instalacji fotowoltaicznych dla przedsiębiorstw, a także firm użyteczności publicznej. Od momentu powstania firma bardzo szybko się rozwija, odzwierciedlając dynamiczny charakter rynku i rosnący popyt ze strony klientów. PAGRA rozwija również wielkoskalowe projekty fotowoltaiczne, zamierzając zbudować portfel o mocy przekraczającej 500 MW do 2025 roku. Wykorzystując wsparcie i kapitał wniesiony przez Galileo, PAGRA pracuje nad ambitnymi planami przyszłego rozwoju zarówno w segmencie EPC, jak i ESCO, biorąc pod uwagę rosnącą rolę jaką odnawialne źródła energii będą odgrywać w miksie energetycznym w Polsce.

www.pagra.eu

O Galileo:

Galileo to europejska platforma deweloperska i inwestycyjna działająca w sektorze OZE. Powstała w 2020 roku z misją wniesienia znaczącego wkładu w transformację energetyczną w Europie. Strategia Galileo oparta jest o cztery kluczowe kompetencje, które są niezbędne, aby osiągnąć sukces w energetyce odnawialnej: konkurencyjny rozwój projektów, sprzedaż energii do odbiorców końcowych, zarządzanie energią i innowacyjne rozwiązania finansowe. Galileo posiada obecnie portfel o mocy ponad 5 GW obejmujący projekty fotowoltaiczne, wiatrowe i projekty magazynów energii w 7 krajach europejskich.

Galileo jest zarządzane przez Ingmara Wilhelma, doświadczonego menedżera i przedsiębiorcę, weterana w sektorze OZE i transformacji energetycznej. Kapitałowo Galileo wspiera czterech renomowanych inwestorów instytucjonalnych: Infratil Limited, Commonwealth Superannuation Corporation (CSC), New Zealand Superannuation Fund (NZ Super Fund ) oraz Morrison & Co Growth Infrastructure Fund (MGIF), którzy przeznaczyli łącznie 220 mln EUR na inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii w całej Europie.

www.galileo.energy

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *