Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

PAGRA w Pulsie Biznesu

wrz 1, 2023 | ekologia, Media o nas

Rośniemy również wizerunkowo. Tym razem pojawiliśmy się w biznesowym dzienniku „Puls Biznesu”.

Wypowiedź Kornela Dybula, prezesa PAGRA dla „Pulsu Biznesu” dotyczy oczywiście OZE, jego perspektyw, momentu, w którym fotowoltaika znajduje się obecnie oraz oceny segmentów rynku związanych z pompami ciepła. O ile w tym ostatnim przypadku nasz prezes przyznaje, że „zrobiło się tu dość tłoczno – znacząco wzrosła liczba wykonawców” o tyle w głównym obszarze działań PAGRA, czyli współpracy z samorządami oraz w sektorze B2B nadal są bardzo, bardzo pozytywne perspektywy dla całej branży:

„Perspektywa rynku odnawialnych źródeł energii (OZE) jest bardzo dobra. W sektorze tym widoczny jest ciągły napływ inwestorów zagranicznych do Polski. Odbiorcy biznesowi dostrzegają potrzebę zabezpieczenia własnych firm np. przed zmiennością cen energii, dodatkowo korzystanie z zielonej energii staje się atutem lub wymogiem w przetargach czy we współpracy podejmowanej zwłaszcza z podmiotami zagranicznymi…”

Kornel Dybul, prezes PAGRA sp. z o.o. dla Pulsu Biznesu

I choć w dalszej części wypowiedzi Kornel Dybul przyznaje to, co widzą wszyscy; że rynek B2C polskiej fotowoltaiki, w którym odbiorcami końcowymi są osoby prywatne, wprawdzie nadal rośnie, ale największy boom wygląda na to, że ma już za sobą, o tyle rynek B2B odbiorców OZE nadal daleki jest od nasycenia. Podsumowując: mnóstwo pracy przed nami.


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *