Kategorie

Fotowoltaika dla domu

Przejdź do oferty >

Fotowoltaika dla firmy

Czytaj dalej >

Fotowoltaika dla rolnictwa

Czytaj dalej >

Pompy ciepła

Czytaj dalej >

Prezes PAGRA w Gazecie Wyborczej

cze 1, 2023 | Blog, Media o nas

W dzisiejszym numerze Gazety Wyborczej oraz w serwisie Wyborcza.biz ukazał się artykuł na temat fotowoltaiki do którego obszernej wypowiedzi udzielił Kornel Dybul, prezes PAGRA S.A.

Kornel Dybul wypowiedział się do przygotowanego przez Ireneusza Sudaka artykułu pod tytułem: „Sejm to zrobił: jest ustawa 10H dla fotowoltaiki. A protesty społeczne rosną”, który w wersji drukowanej został skrócony do prasowego tytułu „Atom blokuje rozwój fotowoltaiki”.

W wypowiedzi Kornel Dybul odnosi się m.in. do kwestii formalnych, powiązanych z planowaniem przestrzennym: …Pomysł, aby budować duże farmy na podstawie planów zagospodarowania przestrzennego, jest dobry. Problem jest z wykonaniem…, ale odnosi się również do realnych ograniczeń i trudności we wdrożeniu takich planów w samorządach:

Uchwalenie planu to proces długotrwały, nie ma większych szans, żeby samorządy zdążyły z nim do końca 2026 r. Nie wszystkie jednostki samorządu terytorialnego nad tym pracują, nie wszystkie tego chcą. Spodziewany efekt wejścia w życie ustawy w tym kształcie to rzeczywiście zagrożenie luką inwestycyjną

Artykuł można przeczytać pod tym linkiem: PAGRA w Gazecie Wyborczej oraz w dzisiejszej, drukowanej wersji gazety.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *